Gymnázium Budějovická

CCXII Aniversario de Natalicio de Benito Juárez

Naposledy upraveno , Kateřina Krýzlová

Dne 21. 3. 2018 se česko-španělská třída 4.D zúčastnila již tradičního ceremoniálu k uctění památky velkého mexického státníka Benita Juáreze, a to přesně v den 212. výročí jeho narození.

Pozvánku na tento akt zaslali pí ředitelce zástupci mexického velvyslanectví v Praze v čele s velvyslankyní – J.E. pí. Rosaura Leonora Rueda Gutiérrez.

Aktu byli také přítomni velvyslanci dalších hispánských zemí v čele s velvyslancem Španělska – J.E. pan Pedro Calvo-Sotelo Ibáñez-Martín.

Studenti měli možnost si vyslechnout mexickou i českou hymnu v podání Hudebního sboru Armády ČR. Vzápětí si pak poslechli projev pí velvyslankyně, v němž vyzdvihla filozofické myšlenky o rovných lidských právech a míru, které Benito Juárez hlásal, a byl pak na jejich základě v průběhu proslovu pana Jana Laciny (místostarosta Prahy 6) přirovnáván k osobnosti Václava Havla.

Na závěr studenti zhlédli slavnostní kladení věnců k bustě Benita Juáreze umístěné v Parku Lázara Cárdenase na nám. Interbrigády na Praze 6 a následně byli pozváni na malé občerstvení přichystané mexickou ambasádou. (Park Lázara Cárdenase nese jméno dalšího mexického státníka, na počest jeho přátelství s prvorepublikovým českým prezidentem T. G. Masarykem.)

Kateřina Krýzlová


Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
Kateřina Krýzlová