Gymnázium Budějovická

Científicos sobre ruedas

Naposledy upraveno , Kateřina Krýzlová

11. listopadu roku 2018 jsme se my, žáci z několika bilingvních tříd vyššího gymnázia, vydali na cestu do centra Prahy, abychom navštívili slavný Instituto Cervantes. Tam se nás ujali tři španělští vědci ze skupiny Big Van, kteří přicestovali jen proto, aby se s námi mohli podělit o zajímavé informace a osvětlit nám tak některé ze záhad tří různých věd. Velice přirozenou a zábavnou formou jsme se dozvěděli o tajích genetiky (a dokonce upravování lidské DNA), rozpletli jsme složitý uzel přenosu textu, obrázků i videí pomocí radiových vln a poodkryli jsme clonu minulosti, abychom se shodli na tom, že největším krokem člověka směrem k dnešní civilizaci byla řeč. To jsme si dokázali ve veselém pokusu (alespoň pro nezúčastněné), při kterém se jeden ze žáků 3. D snažil druhému bez použití slov vysvětlit, jak rozdělat oheň (ano, byl jsem jedním z nich...). Celou přednášku zakončila nečekaná ukázka rapu provedená všemi třemi referujícími.

Následovala krátká prohlídka expozice věnované mexickému svátku mrtvých, Día de los Muertos. Pak jsme všichni zamířili zpět do naší školy.

Tato akce jistě mnoho z nás oslovila. Kdo ví, třeba právě tato přednáška přispěla k tomu, aby se někdo rozhodl pro kariéru vědce. Vy, studenti z bilingvy, kteří jste tam ještě nebyli, těšte se!

David Jagrik, 3. D


Děkujeme profesorovi Luisi Garcíovi, který akci pro žáky tříd 3. D a 4. D zajistil.

Kateřina Krýzlová

Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
Kateřina Krýzlová