Gymnázium Budějovická

Concurso de Comida Iberoamericana 2015

Naposledy upraveno , Kateřina Krýzlová

Dne 12. října 2015 proběhla již tradičně u příležitosti oslav španělského státního svátku (Día de la Hispanidad) v prostorách školní jídelny soutěž Concurso de comida iberoamericana. Vyučující a studenti všech tříd česko-španělského dvojjazyčného studia měli možnost ochutnat 14 pokrmů připravených jejich spolužáky.

V letošním roce se absolutním vítězem titulu Maestro Cocinero stal Kevin Kotalík ze 3.D se svou výtečně nazdobenou tarta de Santiago (svatojakubský dort).

Na 2. místě se umístily Adéla Mocová a Tereza Voškerušová z 1.D se sladkým pokrmem tarta de manzana (jablečný dort). Třetí místo obsadily Michaela Irová a Sára Krupanský de Miguel ze 4.D se třemi druhy iberoamerických empanadas.

Zvláštní cenu poroty, složené ze všech přítomných studentů bilingvy, získal Max Goldberg z 5.D za svůj profesionálně servírovaný flan sin huevos (bezvaječný flan).

Všem výhercům gratulujeme a děkujeme všem soutěžícím za krásný gastronomický zážitek.

Po skončení soutěže se vedení školy a vyučující španělské sekce zúčastnili na pozvání španělské ambasády slavnostní recepce konané u příležitosti španělského státního svátku v historických sálech Břevnovského kláštera.

Za španělskou sekci

Kateřina Konířová

Vicecoordinadora de la Sección Bilingüe

Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
Kateřina Krýzlová