Gymnázium Budějovická

Concurso de Comida Iberoamericana 2016

Naposledy upraveno , Renata Trnková

Dne 12. října 2016 se u příležitosti oslav španělského státního svátku (Día de la Hispanidad) konala již tradiční soutěž Concurso de comida iberoamericana. V letošním ročníku bylo připraveno celkem 14 pokrmů, na jejichž přípravě se podíleli jak jednotlivci, tak vícečlenná družstva. Soutěžící nejprve své připravené dobroty představili, následovala ochutnávka pokrmů porotou, složenou z vyučujících česko-španělské sekce, a nakonec ochutnávali i diváci - žáci všech tříd bilingvního studia.

Absolutním vítězem titulu Maestro Cocinero se stal Kevin Kotalík ze 4.D se svou nadýchanou a nazdobenou tarta Larpeira (galicijský recept). Na 2. místě se umístily Anna Čechová, Veronika Bozděchová a Michaela Irová z 5.D se sladkým zákuskem - Alfajores. Třetí místo obsadily se třemi druhy sladkých sušenek -Palmeritas Julie Hrušková, Justýna Kolárová a Sára Dienstbierová ze 4.D, které zároveň získaly zvláštní cenu diváků.

Výhercům gratulujeme a děkujeme všem soutěžícím za krásný gastronomický zážitek. Poděkování patří i panu profesorovi Javierovi Santosovi, který celou soutěž moderoval.

Po skončení soutěže se vedení školy a vyučující španělské sekce zúčastnili na pozvání španělské ambasády slavnostní recepce konané u příležitosti španělského státního svátku v historických sálech Břevnovského kláštera.

Za španělskou sekci

Miroslava Kovaříková

Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
Renata Trnková