Gymnázium Budějovická

Concurso de Comida Iberoamericana 2017

Naposledy upraveno , Kateřina Krýzlová

Dne 12. října 2017 se jako již tradičně u příležitosti oslav španělského státního svátku (Día de la Hispanidad) konala bilingvní soutěž Concurso de Comida Iberoamericana. V letošním ročníku bylo připraveno celkem 12 pokrmů, na jejichž přípravě se podíleli jak jednotlivci, tak vícečlenná družstva. Soutěžící nejprve jimi připravené pokrmy představili ve španělštině, následovala ochutnávka porotou složenou z vyučujících česko-španělské sekce, a nakonec ochutnávalo i publikum, tj. žáci všech tříd bilingvního studia.

Absolutními vítězi titulu Maestro Cocinero se stali žáci 3.D (Zuzana Bílková, Filip Láník, Kateřina Janišová a Ema Šefčíková), kterým cenu za vynikající cukroví Alfajores předal loňský vítěz soutěže Kevin Kotalík (5.D). Na 2. místě se umístily žákyně 1.D (Cindy Dinhová, Natalia Ai Espitia, Eliška Křenková, Mirna Lazukićová, Barbora Lišková, Amálie Marie Poláčková) se sladkými hispánskými muffiny - Magdalenas. Třetí místo obsadila se svou domácí variantou galicijské Tarta de Santiago žákyně Sarah Břeňová z 5.D. Cenu publika získali Ema Soukeníková, Vojtěch Sotona a Matouš Sluka ze třídy 6.D za své chuťově i vzhledově dokonalé listové buchtičky Hojaldres de Astorga.

Výhercům gratulujeme a děkujeme všem soutěžícím za krásný gastronomický zážitek. Poděkování patří i panu profesorovi Javierovi Santosovi, který celou soutěž moderoval.

Po skončení soutěže se vedení školy a vyučující španělské sekce zúčastnili na pozvání španělské ambasády slavnostní recepce konané u příležitosti španělského státního svátku v historických sálech Břevnovského kláštera.

Za španělskou sekci

Kateřina Krýzlová

Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
Kateřina Krýzlová