Gymnázium Budějovická

Divadlo ve španělštině

Naposledy upraveno , Zdeňka Bednářová

Katalepsie

„Je smutný den. Simeona zemřela, ale než odešla na onen svět, prozradila své tajemství: zanechala po sobě peníze, úspory, na něž celý život tvrdě pracovala.

Je smutný den. Simeona zemřela a nikdo netuší, kde peníze, které tu nechala, jsou. Je třeba je hledat. Musí se udělat něco (cokoliv) pro jejich získání.

Je smutný den. Simeona možná nezemřela. Třeba má jenom (jenom?) kataleptický záchvat..."

Studenti několika ročníků bilingvního studia v tomto školním roce představili hru s názvem Katalepsie. Jejím autorem a režisérem je profesor David Llorente. Inspirací mu byl španělský spisovatel Ramón María del Valle-Inclán. Studenti hru nastudovali, jak jinak, ve španělském jazyce, zároveň ji však opatřili českými titulky, aby tak byla přístupná i širokému publiku bez znalosti španělštiny.

S představením sklidili zasloužený úspěch na dvou festivalech. Na začátku března to byl národní festival v Ostravě, kterého se zúčastnily školy začleněné do programu bilingvního studia ve španělštině. V dubnu pak měli možnost zúročit své úsilí účastí na mezinárodním festivalu španělského studentského divadla, který se letos konal v rumunské Bukurešti.

Rovněž v dubnu se konalo představení pro pražské publikum ve studiu Alta. Rozhodně to však nebylo jediné pražské představení tohoto souboru. Další, určené studentům naší školy, nás ještě čeká začátkem června v pražském Divadle Na prádle.

Naďa Moučková, duben 2015

Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
Zdeňka Bednářová

ředitelka školy