Gymnázium Budějovická

Festival studentského divadla ve španělštině

Naposledy upraveno , Zdeňka Bednářová

Ve dnech 19. a 20. března 2017 se v Českých Budějovicích uskutečnil IX. ročníku Celostátního festivalu studentského divadla ve španělštině. Slavnostní zahájení dvoudenního festivalu se uskutečnilo v pondělí 19. března v 15 hodin v divadle Malá scéna Metropol. Tradičně se akce účastnila i delegace Velvyslanectví Španělského království: J.E. pan velvyslanec Pedro Calvo-Sotelo Ibáñez-Martín a atašé pro školství Velvyslanectví Španělska Pilar Barrero García. Celého programu festivalu se zúčastnil také ředitel Institutu Cervantes v ČR pan Ramiro Villapadierna a náměstek ministryně školství pan Ivo Krýsa.

Celkem se festivalu zúčastnilo šest českých gymnázií se španělským bilingvním programem. Naši studenti se představili s hrou „El gran Rodrigo", kterou napsal náš profesor španělské sekce gymnázia David Llorente.

„ Opravdu je nutné vysvětlovat, že tato divadelní hra je milostný příběh? Opravdu je nutné vysvětlovat, že láska se nachází uvnitř studny? Na jevišti uvidíme vztek, ponížení, zklamání, žárlivost, beznaděj. Raději nakreslíme srdce a skončíme dřív. Sedm žen. Muži z vesnice na ně čekají. Nicméně ony mají raději tu zrůdu. Musíme vysvětlovat, že kromě lásky mluvíme také o svobodě?" (citace z programu festivalu)

Školu skvěle reprezentovaly studentky:

Julie Hrušková, Justýna Kolárová, Carolina García (3. D)

Nadiya Jakubishyn, Sára Břeňová (4.D )

Ema Labudová (5.D)

Kristýna Hrdličková (6.D)

Gratulujeme k úspěchu a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Miroslava Kovaříková

Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
Zdeňka Bednářová

ředitelka školy