Gymnázium Budějovická

Jornada de las Puertas Abiertas en la Sección Bilingüe

Naposledy upraveno , Kateřina Krýzlová

V rámci prvního dne otevřených dveří, který se na škole konal v úterý 3. 12., si návštěvníci mohli prohlédnout i učebnu č. 45 s výstavkou učebnic, materiálů a prezentací výuky přírodních věd ve španělštině, to vše spojené s výukou v dvojjazyčných česko-španělských třídách. Hosté mohli také ochutnat z malé nabídky španělských tapas či si prohlédnout šaty na tanec flamenco.

Bilingvu reprezentovali žáci 2., 3. a 5. ročníku studia, kteří ochotně odpovídali na dotazy rodičů a zájemců o tento studijní obor tak, aby je tito měli jak se říká z první ruky. Mohli si případně také sami španělsky pokonverzovat s vyučujícím španělské literatury a jazyka, Vicentem Carreresem.

Velmi milou návštěvou byla pro nás i paní Dagmar Andresová, kterou si vybaví i studenti prvního otevřeného ročníku bilingvy z roku 1990, jehož 30. výročí si v příštím roce připomeneme. Při té příležitosti přichystala paní profesorka Mužíková Paclíková výstavku s profily některých našich absolventů z různých ročníků.

Pokud jste první termín propásli, budeme se na Vás těšit na druhém dni otevřených dveří, který proběhne ve čtvrtek 6. února 2020.

Za španělskou sekci Mgr. Kateřina Krýzlová

Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
Kateřina Krýzlová