Gymnázium Budějovická

Los cisnes de Chernóbil

, GyBu admin

V divadle Alfréd ve dvoře předvedli studenti našeho gymnázia v úterý 17. 6. 2014 nádherné divadelní představení Labutě z Černobylu.

Vzácnými hosty byli velvyslanec Argentiny v ČR, pan Guillermo Federico Kreckler, velvyslanec Chile v ČR, pan Pablo Rodrigo Gaete Vidal, velvyslanec Mexika v ČR, pan Pablo Macedo Riba, s manželkou a rada, pan Roberto Del Corral, s manželkou, kulturní atašé Peru v ČR, pan Luis Galindo Galecio, velvyslanec Španělska v ČR, pan Pascual Ignacio Navarro Ríos, rada, pan Miguel Alonso Berrio, atašé pro vzdělávání, paní Pilar Barrero García, kulturní atašé pan Pablo Rupérez z Pascualena, ředitel Institu Cervantes, pan José Ramiro Alonso Villapadierna-Sánchez a další.

Režisér španělského divadelního kroužku, David Llorente Oller, dokázal se svými svěřenci nadchnout publikum. Radioaktivní jezero po výbuchu jaderné elektrárny, mrtvý strom, podmanivá hudba, a především strhující výkony studentů – herců magicky zapůsobily na všechny přítomné. Zcela po právu získal tento pochmurný pohádkový příběh zvláštní cenu Thálie a byl nejlepším představením i na národním festivale v Brně.

Nataša Šimků

Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
GyBu admin

materiál ředitelství školy