Gymnázium Budějovická

Návštěva mexického velvyslance

Naposledy upraveno , Zdeňka Bednářová

Ve čtvrtek 11. 12. 2014 navštívil naše gymnázium velvyslanec Mexika v České republice, pan Pablo Macedo Riba. Doprovázely ho asistentka Zuzana Nowakova a referentka pro kulturní záležitosti Natálie Krejníková, která je shodou okolností absolventkou naší česko-španělské bilingvy.

Po vřelém přivítání od paní ředitelky pan velvyslanec přednesl studentům bilingvních tříd 4.D, 5.D a 6.D velmi poutavou prezentaci o své zemi z pohledu geografického, ekonomického, kulturního a turistického.

Po skončení prezentace pan velvyslanec velmi ochotně odpovídal na množství dotazů vznesených ve španělštině našimi studenty, včetně dotazů na aktuální problémy, o nichž se v souvislosti s Mexikem momentálně často hovoří, jakými jsou např. obchod s drogami nebo v současnosti velmi diskutované téma dramatického zmizení 43 studentů v mexickém státě Guerrero.

Pan velvyslanec všechny studenty i přítomné vyučující ohromil svou vstřícností, otevřeností a lidským přístupem, a právem si tak ode všech vysloužil náležitý potlesk.

Mgr. Kateřina Konířová

Coordinadora de la Sección Bilingüe Checo-Española

Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
Zdeňka Bednářová

ředitelka školy