Gymnázium Budějovická

Představení španělského divadelního souboru GYBU

Naposledy upraveno , Kateřina Krýzlová

Dne 24. května zhlédli studenti česko-španělských tříd v prostorách Divadla Na Prádle představení divadelní hry s názvem Míster Pop, jež byla nastudována v průběhu školního roku.

Autorem předváděné hry byl jako každoročně náš kolega, španělský vyučující David Llorente, pod jehož vedením pět hereček z řad studentů vyšších ročníků dvojjazyčného studia předvedlo bravurní výkony hodné profesionálních umělců. Byly jimi Carolina García, Julie Hrušková, Justýna Kolárová, Miriam Melero Pavlíčková a Nadiya Yakubishyn. Kostýmy pro představení ušila paní profesorka Naděžda Moučková.

Představení se zúčastnili i velmi vzácní hosté: španělský velvyslanec - J.E. pan Ángel Lossada Torres-Quevedo, ředitelka Instituto Cervantes v Praze, paní Luisa Fernanda Garrido Ramos, a předsedkyně letošní maturitní komise v bilingvě, PhDr. Anna Mištinová, Ph.D.

Na závěr představení sklidily jak herečky, tak režisér obrovský potlesk. Rovněž jim byly předány drobné dárky sponzorované Radou rodičů GYBU. Ve večerních hodinách pak proběhlo totéž představení pro diváky z řad veřejnosti.

Děkujeme všem aktérům za krásný umělecký zážitek a doufáme, že jejich úspěch přispěje v budoucích letech k zájmu dalších studentů působit ve španělském divadelním souboru.

Mgr. Kateřina Krýzlová

Koordinátorka česko-španělského studia

Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
Kateřina Krýzlová