Gymnázium Budějovická

Prezentace studia portugalistiky na FF UK

Naposledy upraveno , Kateřina Krýzlová

V pátek dne 29. listopadu si studenti česko-španělské třídy 6.D a studenti španělštiny třídy 7.A 8letého studia vyslechli přednášku na téma studium portugalistiky na FF UK.

Školu navštívila již podruhé velká odbornice na toto téma, paní Mgr. Šárka Grauová, Ph.D., vedoucí oddělení portugalistiky na FF UK, jež je zároveň místopředsedkyní Asociace portugalistů a brazilianistů v Evropě a renomovanou překladatelkou brazilské literatury.

Vzhledem k velkým znalostem španělštiny, které studenti na naší škole získávají, se portugalština jeví jako velmi zajímavá volba dalšího cizího jazyka, jelikož oba jazyky pojí společný románský základ.

Paní Grauová studentům nanesla i velkou aktuální potřebu portugalistů zejména v portugalsky hovořících zemích na území Afriky, jakými jsou např. Angola, Mozambik aj.

Upozornila studenty také na existenci tzv. Instituto Camões v Praze či na portugalskou kavárnu na pražských Vinohradech.

Na závěr se studenti naučili několik portugalských výrazů. Zkuste si je třeba sami přeložit.

Bom dia.

Eu me chamo.

Moro em Praga.

Eu gosto de português.

Paní přednášející velmi děkujeme a věříme, že pro naše studenty lingvisty by mohla být portugalština do budoucna opravdu zajímavou alternativou dalšího cizího jazyka.

Mgr. Kateřina Krýzlová

Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
Kateřina Krýzlová