Gymnázium Budějovická

Taller - Conducción autónoma: retos y oportunidades

Naposledy upraveno , Kateřina Krýzlová

Španělští vyučující přírodních věd Luis García a Cristina López doprovodili studenty dvou ročníků bilingvního studia na zajímavý technický workshop s názvem Bezpilotní řízení: výzvy a příležitosti. Přečtěte si níže, jaký dojem v nich daná akce pořádaná na pražském Instituto Cervantes zanechala.

Ve čtvrtek 21. 11. jsme se v budově Instituto Cervantes de Praga zúčastnili přednášky Jorgeho Godoye, zástupce CSIC, na téma autonomní řízení automobilů. Pan inženýr Godoy nám svým výkladem poodhalil, jak probíhá vytváření a především zkoušení aut, která mají v budoucnosti jezdit sama bez řidiče. Výklad byl obohacen zajímavou prezentací, jež pomohla posluchačům ještě více proniknout do hlubin tohoto odvětví automobilového průmyslu, a to především formou klíčových slov či vše osvětlujících obrázků a videí. Sám pan inženýr prokládal svou přednášku originálními žerty a vlastními názory na dané téma. Po skončení referátu nám bylo umožněno pokládat dotazy, na které jsme vždy dostali jasnou odpověď. Z celé akce jsme tak odcházeli plni dojmu, jakým na nás zapůsobil pan inženýr Godoy, a také s velmi jasnými představami o vývoji automobilů s autonomním řízením.

Šimon Jelínek, 4.D

Dne 21. 11. jsme mimo jiné i my, třída 3D, navštvili pražské Instituto Cervantes. I přes náš prvotní mírný nezájem jsme si přednášku o robotickém řízení automobilů velmi užili. Jorge Godoy, vědec z CSIC, byi velice sympatický a již v první minutě přednášky nás zaujal. Zjistili jsme, že naprogramovat automobil, aby byl schopný jezdit bez přičinění člověka, není tak jednoduché a výzkum ještě několik let potrvá. I přesto ale věříme, že to lidstvo, možná i díky španělskému CSIC, dokáže.

Ivan Perutka, 3.D

Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
Kateřina Krýzlová