Gymnázium Budějovická

VALENCIA - julio 2018

Naposledy upraveno , Kateřina Krýzlová

VALENCIA 2018

Dne 8. 7. 2018 jsme my, bývalá třída 1.D, vyrazili na čtrnáctidenní jazykově poznávací zájezd do Valencie na pobřeží Španělska. Našeho dobrodružství se společně s námi zúčastnily paní profesorka Edita Mužíková Paclíková a paní profesorka Jana Chadimová.

Po příletu jsme se vydali ke škole, kde si nás převzaly naše "nové rodiny" a odjeli jsme na naši první pravou španělskou večeři.

Další den jsme byli rozřazeni do tříd na základě gramatického testu a ústní zkoušky, kterou jsme absolvovali ráno. Během pauzy na oběd jsme objevili naši pozdější každodenní rutinu, a to nakupování v obchodním centru El Corte Inglés, což nás udržovalo naživu a plné energie. Odpoledne jsme absolvovali krátkou procházku městem, a proto jsme poznali velké ulice, kterými jsme později pravidelně chodili a které jsme znali jako naše vlastní.

Následující dny jsme strávili poznáváním studentů z jiných zemí, učením se španělštiny a objevováním krás Valencie. Navštívili jsme spoustu památek, fotbalový stadion, kino a moderní komplex Ciudad de las Artes y las Ciencias. Z výletu na kolech jsme vyvázli s jedním malým zraněním, z moře jsme vyšli bez utonutí, naučili jsme se tancovat salsu a poznali jsme spoustu nových míst. Měli jsme možnost ochutnat mnoho pochoutek a nápojů, takže tradiční pokrmy nám neunikly.

Na závěr našeho putování jsme se podívali do moderního bioparku (zoo) plného zvířat ze všech koutů světa. Poté jsme se rozloučili se svými španělskými rodinami, kdy tekly i slzy, a zanedlouho jsme seděli v letadle na cestě zpět do naší milované Prahy.


Cindy Dinhová, Natalia Ai Espitia 2.D

Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
Kateřina Krýzlová