Gymnázium Budějovická

Viaje educativo a Salamanca

Naposledy upraveno , Kateřina Krýzlová

Týden od 6. do 13. října jsme strávili v Salamance, krásném univerzitním městě, které se nachází severozápadně od Madridu. Během pobytu jsme bydleli ve španělských rodinách, a tak jsme konečně mohli na vlastní kůži zažít španělskou kulturu mimo školní lavice. Každý den jsme absolvovali prohlídku města s našimi průvodci, kteří se jmenovali Paco a Radka. Navštívili jsme spoustu zajímavých památek jako např. Casa Lis, Casa de las Conchas nebo budovu věhlasné univerzity. Měli jsme možnost vzdělávat se ve střední škole IES Vaguada de la Palma společně s našimi španělskými vrstevníky. Několikrát jsme se zúčastnili lekcí španělštiny v jazykové škole. Odpoledne jsme měli dostatek volného času na vlastní prohlídku města nebo na nákupy suvenýrů.

Natálie Binderová 4. D

Přečtěte si také slohovou práci ve španělštině, kterou po tomto pobytu sepsal žák stejné třídy (viz španělská vlaječka).

Děkujeme paní ředitelce za to, že získala grant na tento projekt, a oběma profesorkám, B. Čonkové a M. Soškové, za doprovod a dohled nad žáky na tomto studijním pobytu.

Za španělskou sekci

Mgr. Kateřina Krýzlová

Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
Kateřina Krýzlová