Gymnázium Budějovická

XI Festival nacional de teatro estudiantil en español Olomouc 2019

Naposledy upraveno , Kateřina Krýzlová

Ve dnech 25. a 26. března 2019 se v Olomouci konal již jedenáctý ročník Celostátního festivalu studentského divadla ve španělštině. Jeho organizace se letos ujalo česko-španělské Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9.

Na festivalu za účasti španělského velvyslance a atašé pro vzdělávání participovalo všech šest česko-španělských gymnázií z naší republiky. Studenti odehráli svá divadelní představení. Publikum tak mohlo zhlédnout díla vážná, psychologická, tradiční či komediálně laděná v duchu roztomilé studentské recese.

Naši školu opět reprezentoval školní divadelní soubor El Séptimo Miau vedený profesorem Davidem Llorentem, jenž i letos napsal a zrežíroval vlastní divadelní hru pod tajemným názvem Míster Pop. Našich pět studentek, Miriam Melero Pavlíčková, Nadiya Yakubishyn, Carolina García, Julie Hrušková a Justýna Kolárová, předvedlo bravurní umělecké výkony doplněné o krásné kostýmy, které ušila paní profesorka Naděžda Moučková.

Děkujeme všem jmenovaným za krásný divadelní zážitek a olomouckým organizátorům za velmi příjemný kulturní pobyt v hanáckém regionu.

Za španělskou sekci

Mgr. Kateřina Krýzlová


Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
Kateřina Krýzlová