Gymnázium Budějovická

Expedice DofE

Naposledy upraveno , Blanka Čonková

Ve dnech 28. až 30. dubna se uskutečnila cvičná expedice programu Dofe, které se zúčastnili jak studenti bronzové /Čtyřlístek/ a stříbrné úrovně / Rock the Dofe, Nebylo nás pět/ , tak i studenti úrovně zlaté
/Muchach@s/.

Expedice proběhla na Křivoklátsku. Počasí nám zprvu nepřálo, ale nakonec všichni promrzlí účastníci dorazili bez větších problémů dle plánu.

Tento expediční trénink vyvrcholil 12. května, kdy se 18 studentů vydalo na ostrou expedici, která ve třech dnech proběhla na Vysočině. Tato expedice měla naprosto hladký průběh.

Z Prahy jsme si pro cestu do Žďáru nad Sázavou vybrali vlak, pak pokračovali kousek trasy autobusem a na místo prvního plánovaného nocování jsme nakonec došli pěšky.

Náš tým dorazil s velkým předstihem, proto jsme se rozhodli rozdělat si oheň na již předem postaveném ohništi. Nejdříve jsme s tím měli trochu problém. Ale jak se říká: „Do třetice všeho dobrého" - i nám Pražákům se oheň rozdělat povedlo. Proseděli jsme u něj celý večer. Druhý den jsme pokračovali na další cílové místo. Závěrečný den jsme už sice byli unaveni, ale i přesto jsme si expedici všichni užili, sblížili se s kamarády a poznali další krásy České republiky.

Sára Břeňová, 4.D

Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
Blanka Čonková