Gymnázium Budějovická

Zlatý list 2016

Naposledy upraveno , Renata Trnková

Skoro by se dalo říci, že družstva naší školy jezdí na národní kolo přírodovědné soutěže Zlatý list již tradičně. Letos jsme ale své pole působnosti dokázali ještě rozšířit. V krajském kole totiž kromě zkušeného staršího družstva (Veronika Hrdličková, Veronika Hrtoňová, Tereza Nguyen, Radka Opltová, Jiří Janoušek a Ondřej Škrna) zaznamenali úspěch i studenti prim (Kristýna Janečková, Jolana Štraitová, Roman Dobiáš, David a Viktor Stopkovi a Jan Tůma), a tak mohla obě družstva Gybonů na národním kole od 13. do 18. června reprezentovat Prahu mezi nejlepšími družstvy celé republiky. Řady naší školy navíc posílila redakce zpravodaje národního kola (Vojtěch Brož, Filip Svěcený a já).

Národní kolo Zlatého listu je specifické tím, že znalosti studentů nejen zkouší, ale především rozšiřuje. Během prvních tří dnů se totiž účastníci zapojují do rozličných exkurzí a poznávají přírodu bezprostředním kontaktem. Ornitologové nám ukázali například králíčka ohnivého, na botanické exkurzi jsme zase ochutnali tomku vonnou, která chutná po kokosu. Při obhajobách celoroční práce pro přírodu pak uspělo především naše starší družstvo – porotu zaujal mimo jiné přírodě prospěšný požár a udělila starším Gybonům 11,5 z 12 bodů.

Vyvrcholením celého týdne byla soutěžní stezka, na níž odborníci prověřovali znalosti a schopnosti účastníků. Po cestě musely týmy rovněž poznávat různé přírodniny. Po napjatém očekávání přišlo v pátek večer vyhlášení výsledků. Velká gratulace patří našim primánům, kteří se umístili na pátém místě, ačkoliv se soutěže účastnili poprvé, a ještě větší úspěch slavilo starší družstvo, poněvadž třetím místem dosáhlo na pomyslné stupně vítězů. Letošní ročník se stal jedním z nejúspěšnějších v historii naší školy, a to jistě také díky naší paní profesorce Jarmile Eckschlagerové, která se nám věnuje často i ve svém volném čase.

Filip Oplt, 7.A

Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
Renata Trnková