Gymnázium Budějovická

Návštěva Institutu Cervantes – Visita al Instituto Cervantes

Naposledy upraveno , Renata Trnková

Dne 6. 4. 2016 proběhla návštěva španělského Institutu Cervantes. Prohlídky se zúčastnili studenti španělštiny ze třídy 6.A.

Sraz byl v 9:40 ve vestibulu školy. Metrem jsme dojeli na Muzeum, a protože jsme měli ještě dost času, rozhodli jsme se, že půjdeme do Světozoru. Stoupli jsme si venku do hloučku a zálibně se dívali na vystavené zákusky. Někdo neodolal a koupil si zmrzlinu, ale ostatní usoudili, že těch 30 korun jim za jeden kornoutek nestojí, a radši tedy jen polykali sliny. Pak se skupinka rozdělila. Část si šla koupit zákusek, část do Luxoru a někdo do Františkánské zahrady. Tam paní profesorka vyprávěla své zážitky z kantorského života a bylo veselo.

Na srazu v 10:30 výprava z Luxoru chyběla, přiřítili se ve tři čtvrtě, protože se snažili najít zkratku.

Do Institutu jsme dorazili na čas. První částí programu bylo představení Institutu –posadili jsme se do sálu, zhlédli krátký film a poté poslouchali krátkou přednášku ředitele Institutu Ramóna Villapadierna, vedoucí kulturní sekce a vedoucího knihovny. V rámci přednášky měli všichni vyplnit krátký test (který nezvládl snad nikdo, ale řekněme si to upřímně, jak máme proboha vědět, jaká je čtvrtá největší země, kde se mluví španělsky?).

Následovala prohlídka výstavního sálu s fotografiemi známé španělské umělkyně, jejíž jméno nikomu nic neříkalo. Ty fotografie byly opravdu… španělské, při pohledu na ně nám bylo jasné, proč šly do Institutu sexty a ne mladší…

Poslední částí prohlídky byla knihovna. Nikdy byste nevěřili, kolik polic se dá věnovat jedné jediné knize, tedy Donu Quijotovi. Podle toho, jak ji uctívají, byste mohli mít dojem, že je to jediné psané dílo na světě. Ale knihovna byla vážně zajímavá. Součástí byla také instruktáž, jak taková knihovna funguje. To bylo hodně vtipné, protože jak knihovna funguje, samozřejmě všichni věděli, ale protože neznali dostatečný počet španělských slovíček, nemohli odpovědět na kontrolní otázky, a tak probíhalo celé vysvětlování znovu. Po skončení programu následovalo vzbouření třídy, protože studenti chtěli v knihovně zůstat. Nakonec jsme ale museli odejít, neb se ukázalo, že knihovna má vlastně zavřeno.

Prohlídka Institutu Cervantes byla zajímavá a poučná. A rozhodně stojí za to si ji někdy zopakovat.

Kristýna Tesková, 6.A

Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
Renata Trnková