Gymnázium Budějovická

Španělština nejen z lavice

Naposledy upraveno , Renata Trnková

Koncem listopadu strávili španělštináři ze 2.E příjemné podzimní odpoledne ve společnosti toho nejzajímavějšího, co nabízí španělská kultura.

Interaktivní program pro studenty připravila agentura Fiesta Flamenca. Nechyběl flamencový koncert, ve kterém muzikanti a tanečnice představili různé flamencové styly (tzv. palos de flamenco), nejprve divoké taranto, které pochází z provincie Almería, a později žánr alegría, jehož kolébkou je město Cádiz. Studenti si vyzkoušeli rytmické potlesky (palmas), podupávání a nemohla chybět hra na cajón v doprovodu španělské kytary. Následovala ukázka oblečení na sevillskou ferii. Tanečnice předvedla ukázky tance s mantónem, vějíři a bastónem.

Po ohnivém flamencu následoval koutek věnovaný velikánům španělské literatury. V další části jsme se věnovali základní konverzaci v katalánštině, galicijštině a baskičtině a slepé mapě formou puzzle. V závěrečné části jsme v tapas baru ochutnávali tradiční jednohubky a připomenuli si velikány španělských dějin a kultury. Vynikající tanečnice a muzikanti z Fiesta Flamenca nás přesvědčili, že i v centru Prahy máme kus Španělska.

Edita Mužíková-Paclíková

Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
Renata Trnková