Gymnázium Budějovická

Astronomická olympiáda

Naposledy upraveno , Lenka Jahodová

Také v tomto školním roce jsme se zapojili do řešení 16. ročníku Astronomické olympiády, která je určena žákům základních a středních škol. Cílem olympiády je vyhledávat talentované žáky a systematicky podporovat a rozvíjet jejich odborný růst.

Ve školním kole jsme opět zaznamenali mnoho tradičních nadšenců, ale i velké množství nových studentů, zejména z řad primánů. Celkem 86 studentů naší školy (v celé ČR téměř 8 500) se v listopadu loňského roku pustilo do řešení více či méně náročných úloh.

Pořadíkat. AB

Pořadí

kat. CDPořadíkat. EFPořadíkat. GH
1.Damian Vojtěch (3.F)1.-2.Parobek Jakub (5.A)1.-2.Čtvrtečka Daniel (3.B)1.Čunát Michal (2.A)
2.Zapletal Tobiáš (3.F)1 -2.Čermáková Kateřina (5.A)1.-2.Kryštof Kovář (3.A)2.-5.

Vlnas M., Doležalová L., Dvorničenko A. (2. A)

3.Lindovský Dan (3.F)3.-4.

Škrna O.,

Šulc P. (5.A)

3.Svoboda Vojtěch (2.D)2.-5.Mlíchová Kristýna (1.A)

V pondělí 25. března 2019 proběhlo na GYBU krajské kolo Astronomické olympiády. Z celkového počtu 73 našich úspěšných řešitelů školního kola (ve 4 kategoriích) prošlo všemi třemi nelehkými částmi krajského kola 22 z nich.

Nyní čekáme na vyhodnocení, které má v gesci Ústřední komise, jež vše pečlivě sečte a vyhlásí postupující do celorepublikového finále. Úspěšní řešitelé finále mohou být vybráni na odborné soustředění a následně nominováni do reprezentace České republiky pro Mezinárodní astronomickou olympiádu (IOAA).

Dosud největšího úspěchu jsme v IOAA dosáhli v roce 2015, kdy náš student Denis Müller získal v indonéském Magelangu čestné uznání.

Ve fotogalerii naleznete kromě některých současných řešitelů také naše nejúspěšnější žáky loňského krajského kola, kterým byly v červnu předány diplomy a věcné odměny jako poděkování za vzornou reprezentaci GYBU.

Mgr. Lenka Jahodová, gestor AO pro školu

Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
Lenka Jahodová