Gymnázium Budějovická

BudCup 2016

Naposledy upraveno , David Linhart

Zdravíme všechny fanynky a fanoušky dobrého fotbalu, v sobotu 6. února se v rámci letošní gybuligové sezóny uskuteční už pátý ročník zimního fotbalového turnaje BudCup. Je tedy ideální čas provést krátký rozbor události.

Studenti, absolventi nebo zaměstnanci školy budou v bojích o prvenství na turnaji zápolit v barvách deseti týmů. Do skupin byly celky rozhozeny následovně:

Skupina A:
Chiquita FC
FCA
Čechovy housle
Kokosy na trávě
Barclays United

Skupina B:
FC SPRŠka
FC Nekopne si
TJ Tatran tři sekery
Bangbros FC
FC AC SK

Lze očekávat, že skupinu A opět ovládnou borci z Barclays United, kteří si z BudCupu v posledních třech letech pokaždé odnesli trofej pro vítěze. Docela dobře se ovšem také může ukázat, že Ernest a spol. ztratili formu a minimálně jejich současníci z Chiquita FC by jim mohli šlapat na paty. To Čechovy housle si jistě budou chtít vyspravit chuť z loňského, nepříliš podařeného vystoupení, po němž braly až osmou příčku. Těžko soudit, v jakém světle se tentokrát představí minule šestý mančaft Kokosy na trávě, a jeden velký otazník visí také nad celkem FCA. Uvidíme, co se chystá.

Přestavěné řady FC SPRŠka ještě dobře pamatují na své oslabení z posledního ročníku turnaje. Tehdy musel hned zkraje dne pro zranění odstoupit profesor Radek Bártl. Kdo ví, zda by profesoři v plné síle neatakovali vyšší místa než konečné sedmé. Jejich aktuální výkony na trávníku školy nicméně dávají tušit, že ve skupině B roste horký favorit. Zajímavé bude sledovat, jak se s tím poperou hráči Bangbros FC. Naposledy se postarali o překvapení celého BudCupu, když jim zlato ve finálovém zápasu uniklo jen o vlásek. Borci z FC AC SK i z TJ Tatran tři sekery normálně promlouvají do dění ve školní aréně výrazným způsobem. Kdo si však pamatuje na jejich minulé halové vystoupení, nemůže říci, že by z jejich strany šlo o nějaké terno. Proto jsme zvědavi, jak se oběma týmům povede napravit pošramocenou reputaci. Druhou skupinu uzavírá FC Nekopne si a my nemáme problém označit ho za žolíka nadcházející soboty. Mužstvu se v probíhající sezóně poměrně daří, přičemž v kombinaci s bojovým nasazením by mohlo předvést ledasco.

Nakonec až 6. únor ukáže, jaká je realita. Fotbal je přeci jen krásná hra s mnohými nenadálými událostmi. Dveře jsou tak otevřené pro každého. Kdy? 6. února od 8:00 do 18:00 v prostorách sportovní haly v Jesenici.

Těšíme se na Vás!

Autor
David Linhart