Gymnázium Budějovická

GyBu liga 2015/2016

Naposledy upraveno , David Linhart

Po několika volných měsících nastal opět školní rok a s ním přichází i nová sezóna GyBu ligy! Stejně jako v předešlých letech se i v nadcházejícím ročníku 2015/2016 můžete těšit na nespočet vypjatých fotbalových duelů v rámci tradiční celoroční fotbalové soutěže. Další informace nabízí stránky školy (www.gybu.cz), neustále aktualizovaný web soutěže (www.ligagybu.estranky.cz) nebo facebookový profil „GyBu liga Online".

Nejprve se však před organizačními záležitostmi pojďme ohlédnout za minulým ročníkem:

GyBu liga: 1. FC AC SK, 2. FC Predators, 3. Natasha Raptors

BudCup: 1. Barclays United, 2. Bros Before Hoes, 3. FC A.Č.A.B

Nejlepší střelec: Jakub Kvizda (The Dead Terrorists) – 25 branek

Nejlepší hráč: Matěj Čech (Natasha Raptors) – zvoleno kapitány všech týmů

Nejlepší brankář: David Hradečný (FC Predators) – zvoleno kapitány všech týmů

Nová sezóna se opět nese ve znamení lehké restrukturalizace managementu. Ve vedení zůstává dvojice Adam Kolář (8. C) a David Linhart (7. A), sekundovat jim nyní budou Petr Solař (6. A) a Jan Hrdlička (7. A). Věříme, že v pozměněné sestavě dokážeme nabídnout hráčům i divákům nové a kvalitní vedení, které jim bude ve všem oporou.

Nyní k pravidlům. V týmech samozřejmě nemusí působit hráči ze stejných tříd. Musí se však jednat o studenta/bývalého studenta/zaměstnance/absolventa GyBu. Každé mužstvo může svou sestavu doplnit maximálně o 2 absolventy. Povolen je 1 přestup hráče mezi dvěma týmy a každý kádr lze obohatit maximálně o 3 nové hráče. Musí se tak ovšem stát do začátku play-off, poté již není posilování možné. Existuje rovněž možnost dopsání volného hráče na soupisku před startem vyřazovací části. Povinností je sjednocená barva oblečení. Herní doba je stanovena na 2x25 minut, hraje se bez přítomnosti rozhodčího i bez pravidla ofsajdu. Nesmí se zapomínat na zápisy o utkání. Ty jsou k dispozici ve vrátnici školy, kam se také po každém utkání vyplněné odevzdávají.

Coby doprovodný program k hlavní soutěži pro Vás i letos chystáme celou řadu aktivit v podobě jednodenního halového turnaje BudCup, předsezónního Superpoháru, ve kterém se střetne vítěz ligy s vítězem BudCupu (pokud to bude možné), dívčího turnaje GyBu Girls´ Challenge a také posezónního Utkání hvězd.

Přihlášky do sezóny 2015/2016 budou nově k dispozici na vrátnici od úterý 1. září. Nejzazší termín jejich odevzdání je pátek 11. září 2015. Odevzdávat je ovšem můžete i dříve, a to buď opět na vrátnici, nebo přímo do rukou organizátorů. Na základě počtu přihlášených týmu bude v co nejkratší době sestaven hrací systém a vytvořeny skupiny, aby se další ročník mohl rozběhnout co nejdříve. Je tudíž i ve vašem vlastním zájmu předat nám přihlášky včas. Společně s přihláškou je ještě třeba vedení odevzdat pevně stanovený poplatek činící 500 Kč za tým. Ten vkládejte do obálky a předejte někomu z členů vedení. Vybrané peníze budou uloženy do fondu GyBu Ligy a budou použity k tradičnímu nákupu cen pro vítěze soutěže a doprovodných akcí.

Těšíme se, že společnými silami vytvoříme další nezapomenutelný ročník GyBu ligy.

Vaše vedení

Autor
David Linhart