Gymnázium Budějovická

GyBu liga 2016/2017

Naposledy upraveno , David Linhart

Po roce vás opět vítáme na prahu nového ročníku GyBu ligy. Stejně jako v předešlých letech se i v nadcházející sezóně 2016/2017 můžete těšit na celou řadu vypjatých fotbalových duelů v rámci naší tradiční celoroční soutěže. A kam zamířit, když chcete mít vždy ty nejčerstvější informace? Vaší první zastávkou by měl být web soutěže (www.ligagybu.estranky.cz), dále pak facebookový profil „GyBu liga ONLINE" (www.facebook.com/GyBuliga). Obecné povědomí o projektu získáte rovněž z internetových stránek gymnázia (www.gybu.cz).

Ohlédnutí za minulým ročníkem:

GyBu liga: 1. Kokosy na trávě, 2. FC AC SK, 3. FC Nekopne si

BudCup: 1. FC AC SK, 2. Barclays United, 3. TJ Tatran tři sekery

Nejlepší střelec: Daniel Kršek (Kokosy na trávě)

Nejlepší hráč: Jakub Kyselka (FC AC SK) – zvoleno kapitány všech týmů

Nejlepší brankář: Jan Doležal (FC AC SK) – zvoleno kapitány všech týmů

Sezóna 2016/2017 se nese v duchu obměny organizátorů soutěže. Po třech letech strávených s GyBu ligou opouští svou pozici Adam Kolář. Ve vedení nicméně zůstávají David Linhart (8. A) a Jan Hrdlička (8. A), pomáhat jim nyní budou Petr Solař (7. A) společně s novou posilou, Pavlem Bartošem (7. A).

Nyní pár slov k základním pravidlům. Plné znění regulí GyBu ligy naleznete na jejích stránkách (http://www.ligagybu.estranky.cz/clanky/pravidla.html). V týmech pochopitelně nemusí působit hráči ze stejných tříd. Musí se však jednat o studenta, bývalého studenta, zaměstnance či absolventa gymnázia. Každé mužstvo může svou sestavu doplnit maximálně o 2 absolventy. Povolen je 1 přestup hráče mezi dvěma týmy a každý kádr lze obohatit maximálně o 3 nové hráče. Musí se tak ovšem stát do začátku vyřazovací části, poté již není posilování možné. Existuje rovněž možnost dopsat volného hráče na soupisku ještě před startem play-off. Povinností je sjednocená barva oblečení. Herní doba je stanovena na 2x25 minut, hraje se bez přítomnosti rozhodčího i bez pravidla ofsajdu. Dbát se taktéž musí na zápisy o utkání. Ty jsou k dispozici ve vrátnici školy, kam se také po každém utkání vyplněné odevzdávají.

Coby doprovodný program k hlavní soutěži pro vás i letos chystáme celou řadu již tradičních aktivit, např. v podobě jednodenního halového turnaje BudCup, předsezónního Superpoháru, ve kterém se střetne vítěz ligy s vítězem BudCupu, dále dívčího turnaje GyBu Girls´ Challenge a také posezónního Utkání hvězd. Když se vše povede, můžete také v dohledné době od vedení očekávat zajímavé novinky.

Přihlášky do sezóny 2016/2017 naleznete na vrátnici od pátku 2. září. Nejzazší termín jejich odevzdání byl stanoven na pátek 16. září 2016. Odevzdávat je ovšem můžete i dříve, a to buď opět na vrátnici, nebo přímo do rukou vedení soutěže. Na základě počtu přihlášených týmů bude následně sestaven hrací systém a vytvořeny skupiny, aby se kola dalšího ročníku mohla roztočit co nejdříve. Je tudíž i ve vašem vlastním zájmu předat nám přihlášky včas. Společně s přihláškou je ještě třeba vedení odevzdat pevně stanovený poplatek činící 500 Kč za tým. Ten vkládejte do obálky a předejte někomu z členů vedení. Vybrané peníze organizátoři uloží do fondu GyBu Ligy a použijí k obvyklému nákupu cen pro účastníky GyBu ligy a dalších doprovodných akcí.

Autor
David Linhart