Gymnázium Budějovická

GYBU šifrovačka 2017

Naposledy upraveno , Aleš Krupička

V pátek 5. 5. proběhl druhý ročník GYBU šifrovačky. Účast se oproti loňsku ještě navýšila, přihlásilo se 19 týmů, tedy 76 soutěžících.

Trasa tentokrát začínala na Opatově, šifry zavedly soutěžící na rozličná místa na Praze 4 a 10. V průběhu si soutěžící nejen zaluštili, ale čekaly na ně i další nástrahy v podobě sportovního výkonu (sedy-lehy), otužilosti (fotka v Botiči), zpěvu slovenských písní, řešení hlavolamu, komunikace s čarodějnicemi apod.

Hra se ukázala náročnější než loni, celkové časy byly delší, pět týmů hru nedokončilo. Na druhou stranu, dva týmy zvládly hru bez jediné nápovědy a dalším dvěma postačila nápověda jediná.

O vítězi nakonec rozhodla jediná minuta! O tu byli v cíli rychlejší Buzilišci (Richard Iltis, Lukáš Semrád, Darina Dubanevičová, Monika Jonczy) před týmem Stát je krádež (Anna Medová, Anna Veverková, Jan Hes, Tomáš Keblúšek). Bronzové byly Žárovky (Zuzana Ottová, Kristýna Tesková, Kristýna Klesnilová, Barbora Emily Boháčová).

Stejně jako vloni proběhla i letošní šifrovačka bez nejmenších incidentů a problémů. Díky všem a těším se na příští ročník.

A pro ty, kdo rádi luští, v příloze najdete ukázku jedné z šifer.


Přílohy
ukazka-sifry.pdf Stáhnout
Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
Aleš Krupička