Gymnázium Budějovická

GyBu slaví šedesátiny

Naposledy upraveno , Renata Trnková

V letošním školním roce slaví naše gymnázium 60 let od svého založení. Jednou z akcí připomínající jeho šedesátiny byla zahradní slavnost připravovaná především pro naše absolventy. Jakmile bylo stanoveno datum na 5. září, zveřejnili jsme již v červnu zprávičku o jejím konání na našich webovských stránkách s možností přihlášení se a potvrzení své účasti.

28. srpna nastalo mezi profesory upřímné zděšení – Je přihlášeno 32 hostů, to budeme v přesilovce! –

4. září vypuklo nové zděšení – Je jich tam 540! Jak to zvládneme? –

Zvládli jsme to. Hosté se začali scházet už před 15. hodinou. Ti starší nejdříve zamířili na prohlídku školy, během níž jim byli k dispozici průvodci z řad současných studentů; ti, kteří opustili svá místa v lavicích teprve nedávno, mířili rovnou na školní hřiště, kde se jejich hloučky s přibývajícím časem zvětšovaly.

Úsměvy, výkřiky, objetí mezi nalezenými spolužáky, přípitky, malé občerstvení a neustálé pobíhání sem a tam, aby stihli všechny. Někdy rozpačité úsměvy profesorů pod salvou všetečných otázek .

A že nevíte, kdo jsem? A hádejte, kde jsem seděl? A pamatujete, jak jsme . . .? – Ale na druhé straně i slova uznání – Teda, vy máte paměť! –

Setkání absolventů s jejich učiteli provázel po celou dobu program, především hudební : zazpíval školní pěvecký sbor pod taktovkou prof. Charvátové, studenti z 8.A za klavírního doprovodu svého spolužáka Jakuba Macara a prof. Foltýnka. Kdo chtěl, zaposlouchal se do textů písničkáře Honzy Řepky, našeho absolventa, a nakonec to rockově rozjela skupina našeho kolegy Milana Hese, jejímž členem byl i náš bývalý student Haštal Hapka. A všechen ten rozruch usměrňoval svým libozvučným hlasem absolvent Adam Born.

A nezapomněli jsme ani matky, které nemusely odložit své ratolesti ( a že jich nebylo málo) doma, ale odložily je až v improvizovaném dětském koutku, kde se jim o zábavu postaraly naše zodpovědné studentky.

Děkujeme všem, kteří se akce zúčastnili, kteří se podíleli na její organizaci, a doufáme, že se přinejmenším ve stejném počtu, určitě vyšším než předem avizovaných 540 osob, sejdeme znovu za deset let.

Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
Renata Trnková