Gymnázium Budějovická

Poslední zvonění pro charitu

Naposledy upraveno , Zdeňka Bednářová

V pátek 28. května 2017 se se školou a svými vyučujícími zatím ještě neoficiálně rozloučili naši maturanti při svém posledním zvonění. Ráno nás všechny čekalo ve vestibulu velké překvapení – z krabic pečlivě vystavěná „berlínská zeď" rozdělovala budovu na Východ a Západ. Zvědavost poznat, co v obou částech maturanti pro nás připravili, přebila v každém jeho osobní sympatie k tomu či onomu světu, a tak berlínskou zdí procházely pod přísným dohledem vojenských hlídek dlouhé řady zúčastněných. Ve východním bloku si všichni mohli připomenout, jak chutnala socialistická malinovka, gothajský salám či moučníky starých cukráren. Na druhé straně tekla proudem coca-cola, fanta a tácy se prohýbaly pod množstvím nejrůznějších cookies a muffins. Na Východě jste riskovali, že budete udáni a pronásledováni nemilosrdnými příslušníky StB, na Západě jste si mohli „hodit" partičku pokeru nebo přihodit žetony na roztočenou ruletu.

Program byl velmi pestrý a zábavný, takže toto dopoledne bylo na chvíli zapomenuto tradiční dělení světa a všichni si to pořádně užili na obou stranách.

Ovšem naprosto nejdůležitější na celém posledním zvonění bylo to, že studenti tohle všechno nedělali pro sebe, ale chtěli pomoci malému invalidnímu chlapci Aleši Zbíralovi. Veškerý finanční zisk 18440 Kč předali rodičům chlapce na nákup speciální židle pro Aleška do školy, aby mohl tak jako ostatní děti sedět v lavici.

Na závěr se přesně v poledne rozezněl školní zvonek a maturantům zazvonili klíči všichni ti, které maturita teprve v příštích letech čeká. Přejeme všem, aby se jim maturita a přijímací zkoušky na vysoké školy povedly stejně tak jako toto netradičně pojaté poslední zvonění.

Nezbývá nám, než naše letošní maturanty pochválit!

Přílohy
Mail-Zbiralovi.docx Stáhnout
Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
Zdeňka Bednářová

ředitelka školy