Gymnázium Budějovická

REFRESH OČIMA ÚČASTNÍKŮ

Naposledy upraveno , Jarmila Eckschlagerová

Ve dnech 21. - 24. 9. se třídy 5.A, 5.B a 3.D společně vypravily na obdobu adaptačniho kurzu, Refresh. Zde jsme měli načerpat síly a najít motivaci pro pokračování v našem studiu. Po příjezdu do Střelských Hoštic nám začaly čtyři dny všech možných sportovních, team buildingových či introspektivních aktivit. Perlou tohoto zájezdu byla rituální bojová hra, symbolizující přechod z nižšího do vyššího gymnázia, který nám pomohl ujasnit si své hodnoty k pokračování naší cesty.

Ohlasy byly vesměs pozitivní a každému přišel odpočinek a odreagovaní před začátkem celoročního učení vhod. Prostředí bylo pěkné a aktivity nám přišly zábavné, ale užili jsme si (na naše přání) i dost času pro sebe. Všichni jsme ocenili přístup lektorů a celkové chování k nám studentům. Všechny zajímal náš názor a snažili se program uzpůsobit co nejvíce našim přáním a zájmům. Mohli jsme si zkusit nové sporty a aktivity, které třeba nikdo z nás ještě nezkoušel a byly přínosem jak pro jednotlivce, tak pro celý kolektiv.

Další věc, kterou je nutno zmínit, byl výborný nápad naší paní psycholožky Kateřiny s oslavou a muffiny. Tímto bychom Refresh shrnuli jako velice úspěšný a myslíme si, že by bylo super, kdyby se tato tradice v naší škole udržela i nadále.

Na Refreshi jsem měla možnost poznat lidi z jiných tříd. V programu byla spousta prostoru na sprtování, což bylo fajn. V jednotlivých skupinách jsme se naučili lépe spolupracovat. Více jsem si ujasnila své možnosti, co bude po GYBU. Nastavila jsem si cíle, které se budu snažit plnit.

Byl jsem mile překvapen. Nyní jsem fresh jak nikdy!

Užila jsem si spoustu zábavy s kamarády a dost možná mi psychologické bloky pomohly ujistit se v tom, co v životě chci.

Refresh nestmelil spolužáky tak, jak slibovali, ale zjistili jsme, že umíme spolupracovat. Lidé si uvědomili spoustu věcí při bloku s paní psycholožkou, třeba co jim škola dala, co vzala, jaké mají cíle do budoucna. Organizace byla ideální. Bylo to náročné.

Refresh byl rozhodně dobrý na přemýšlení. Kdo si nebyl jistý, co má dělat, a neměl ujasněné cíle, tomu to hodně dalo.

Společné hry jen potvrdily, že nemusíme být uzavřeni ve své třídní bublině, ale že se můžeme přátelit i v rámci ročníku. Uvědomila jsem si, že bych měla být otevřená novým idejím.

Také se mi líbila „oslava" přestupu na vyšší gymnázium.

Myslím si, že Refresh byl velmi zajímavou a novou zkušeností, kterou bych mohla využít i v osobním životě. Získala jsem nejen nové zkušenosti, ale i nové přátele, které bych sama od sebe neoslovila.

Bylo příjemné zažít, že naše třída dokáže alespoň na chvíli fungovat jako tým. Ocenili jsme, že jste nám nechali víc volného času.

Refresh byl super, moc se mi líbily aktivity s ostatními třídami. Také se mi líbila „oslava" přestupu na vyšší gymnázium. Hezké bylo i ubytování, líbily se mi velké venkovní prostory a sportovní zařízení. Příště bych to ale dala přes týden, protože volný víkend a odpočinek s ním spjatý nám trochu chyběl.

Dozvěděl jsem se, co mě čeká na vyšším gymplu a co bych měl na sobě zlepšit.

Žáci 5.A,5.B a 3.D

Napsala N. Šimků

Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
Jarmila Eckschlagerová