Gymnázium Budějovická

Studenti, pojďte s námi do virtuální školy

Naposledy upraveno , Zdeňka Bednářová

Milé studentky, milí studenti,

máme pro Vás připravené místo, kam se všichni přesouváme z nepřehledné džungle dosavadní výuky na dálku. Všichni jsme se snažili kontaktovat Vás takovými cestami, které jsme měli v momentu uzavření škol k dispozici. Brzy bylo zřejmé, že to v takové podobě nemůžeme dělat dlouhodobě. Hledali jsme vhodné prostředí a rozhodli se pro MS Office – MS Teams. Nějakou dobu nám také trvalo, než jsme vše připravili pro potřeby celé školy – každého vyučujícího, každého předmětu a každého studenta. Je nás zkrátka moc, i nás mrzí, že to nešlo rychleji.

Přihlaste se tedy všichni pomocí následujícího odkazu:

http://portal.office.com/

Vaše uživatelské jméno je tvořeno následujícím způsobem:

prihlasovacijmenodobakalaru@gybucz1.onmicrosoft.com

Před zavináčem je Vaše přihlašovací jméno do Bakalářů – pozor, je to pouze PŘIHLAŠOVACÍ JMÉNO, nikoliv Vaše heslo.

Vaše uživatelské jméno tedy bude např. vypadat takto:

Zarub58134@gybucz1.onmicrosoft.com

Vaše vstupní heslo pro první přihlášení je pro všechny stejné:

Heslo1234 (pozor, opravdu napište velké H)

Přihlaste se pokud možno nejpozději do úterý 7.4.

Jakmile se poprvé přihlásíte, systém Vás požádá o okamžitou změnu hesla. Až si ho změníte, někam si ho napište nebo nechte zapamatovat počítačem, ale rozhodně ho neztraťte. V tuto chvíli nemáme kapacity na změny zapomenutých hesel, potřebujeme se věnovat rozběhu naší virtuální školy. Děkujeme za pochopení.

Aplikaci MS Teams si můžete stáhnout i do mobilů.

Jako první krok prosíme o vyplnění dotazníku, který se týká Vašich technických možností. Podle Vašich odpovědí budeme upravovat podobu výuky, tyto informace opravdu nezbytně potřebujeme. Dotazník najdete v týmu s názvem „Hromadná sdělení studentům". Dejte si vědět navzájem, abychom se „ve škole" co nejdříve sešli všichni. Pokud víte o někom ze spolužáků, že se nemůže vůbec dostat ani k počítači, ani k mobilu nebo internetu, pokuste se mu pomoci prozatím alespoň zprostředkováním informace. Postupně vyřešíme i takové potíže.

O tom, co Vás čeká v naší virtuální škole, se dočtete v přiloženém dokumentu. Prosíme o jeho pročtení (není dlouhý), velmi Vám usnadní první momenty „ve škole".

Nebuďte prosím překvapení z množství materiálů a zadání, která Vás v MST čekají, naši vyučující se snažili pro Vás vše připravit, na mnoha místech máte vloženo i to, co už máte hotovo, někde jsou jen uvítací kvízy apod. V klidu si vše projděte, nic se nestane, když si to prohlédnete postupně. Jediné, co od Vás potřebujeme rychle, je výše zmíněný dotazník k Vašemu technickému vybavení.

Už se na Vás všechny moc těšíme.

Z. Bednářová, ředitelka školy, a všichni vyučující

Přílohy
MS-Teams-instrukce-studentum.docx Stáhnout
Autor
Zdeňka Bednářová

ředitelka školy