Gymnázium Budějovická

Vyhlášení vítězů soutěže České Iberoamerické společnosti

Naposledy upraveno , Kateřina Krýzlová

Předání cen České iberoamerické společnosti

V pátek 27. 5. 2016 se uskutečnilo předání cen České iberoamerické společnosti. Tato organizace vznikla v roce 2006 a je pokračovatelkou Latinskoamerické společnosti. Jak už název napovídá, jedná se o organizaci, která se snaží sbližovat Českou republiku se zeměmi Latinské Ameriky, Španělska a Portugalska. Kromě společenských akcí, odborných přednášek a besed s cestovateli každoročně vyhlašuje soutěž pro studenty středních škol. V letošním roce studenti soutěžili s pracemi na téma ,,Ekologické problémy iberoamerického světa".

Naši školu v soutěži reprezentovaly studentky Zuzana Meteláková (5.A) a Magdalena Drozdová (3.D), která se umístila na krásném 3. místě. Připomeňme jen, že loni se ve stejné soutěži umístila na 2. místě.

Slavnostní udílení cen se konalo v Náprstkově muzeu v Praze, v prostorách, kde kdysi slavný český mecenáš a vlastenec Vojtěch Náprstek pořádal setkání Amerického klubu dam. Mezi hosty nechyběl španělský velvyslanec, pan Pedro Calvo –Sotelo Ibáñez Martín, venezuelský chargé dʼaffaires, pan Gustavo Alberto Sierra Gutiérrez a renomovaný historik umění a přední znalec česko-hispánských vztahů, prof. Pavel Štěpánek. Po předání cen se konala recepce, která symbolicky připomněla tradici městských debatních salónů z 19. století.

PhDr. Edita Mužíková Paclíková

Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
Kateřina Krýzlová