Gymnázium Budějovická

Letní sportovní kurz

Naposledy upraveno , Renata Trnková

Letní sportovní kurzy jsou určeny pro studenty předmaturitního ročníku. V současné době využíváme dvě střediska v jižních Čechách – Horní Pěna a Malý Ratmírov.

Obec Horní Pěna (německy Baumgarten) se nachází v okrese Jindřichův Hradec, 6 km jihovýchodně od okresního města a 11 km severozápadně od Nové Bystřice, v Javořické pahorkatině Českomoravské vrchoviny, v oblasti České Kanady. Dominantou obce je rybník Dřevo (62 ha). Okolí Horní Pěny je velmi vhodné pro pěší turistiku i cykloturistiku. Pro cyklisty je zde velký výběr lesních asfaltových cest směrem na Novou Bystřici, k nejsevernějšímu bodu Rakouska, ke Staňkovskému rybníku, do Třeboně nebo k trati úzkokolejky vedoucí z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice.

Malý Ratmírov (německy Klein Rammerschlag) je vesnice, část obce Blažejov v okrese Jindřichův Hradec. Chatový tábor je umístěn do krásné krajiny České Kanady poblíž obce Blažejova u Ratmírovského rybníka.

Náplní kurzu jsou následující sporty: cyklistika, vodní sporty (kanoistika, plavání), orientační běh, softbal a míčové hry. Většinou se snažíme provozovat sporty, které nemůžeme dělat ve škole.

Video

https://www.youtube.com/watch?v=7c3nrpIZjis

Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
Renata Trnková