Gymnázium Budějovická

Sportovní kurz 2019

Naposledy upraveno , Marie Pšenicová
Sportovní kurz 2019 - cover

Naše škola jako každoročně pořádala sportovní kurz. Vzhledem k velkému počtu studentů jsme kurz rozdělili do dvou rekreačních středisek. Skupina 5. D, 3. F a pedagogové M. Voračka, D. Nadějová, J. Malinová a Z. Halamásek vyrazili do Malého Ratmírova. Skupina 7. A, 3. E a pedagogové P. Kuba, D. Horčáková, K. Vinohradníková a instruktor Vítek Voltr odjela do Horní Pěny.

Hlavní náplní kurzu byla jízda na kole a s tím spojena veškerá obsluha kola (např. správné přehazování, nasazování spadlého řetězu). Studenti si svou zručnost vyzkoušeli nejen při výšlapech do kopců, ale také při jízdě v terénu. Na kurzu se studenti rovněž seznámili se sporty, které nelze učit během školního roku ve škole (např. softball). Studenti si také osvojili základy jízdy na kanoi nebo práci s mapou pro orientační běh. V závěru týdne jsme studentům připravili orientační závod, kde si vyzkoušeli získané dovednosti. Všichni se bez větších problémů zvládli vrátit do tábora.

Za kolegy bych všem chtěla poděkovat za příjemný průběh kurzu. Moc jsme si to užili. Děkujeme a těšíme se na další společné akce.

Za sekci TV Mgr. Kamila Vinohradníková.

Cyklistický kurz pohledem studentů 3. E.

Moc se nám líbila rozmanitost aktivit, které jsme si na sportovním kurzu měli možnost vyzkoušet. Zejména kanoistika byla pro mnohé novou a zajímavou zkušeností. Líbily se nám cyklistické výlety. Počasí nám přálo, dokonce jsme se i opálili. V místním penzionu nám výborně vařili. O přípravu snídaně a převoz jídla z penzionu se nám starala služba. Některé z nás dokonce moc bavila. Se třídou 7. A jsme se skvěle skamarádili a všichni jsme si kurz společně i s profesory užili.

Autor
Marie Pšenicová