Gymnázium Budějovická

Výlet 1. B do Malého Ratmírova

Naposledy upraveno , Aleš Krupička

Od pátku 17. do neděle 19. června vyrazila 1. B za doprovodu profesorů Kuby, Voračky a Krupičky na cyklistický výlet na jih Čech, konkrétně do Malého Ratmírova. Odjezd z Prahy byl doprovázen vydatným deštěm, ten ale naštěstí během cesty ustal.

Hned první den jsme se vydali na výlet po okolí, kterému předcházela instruktáž o tom, jak správně jet v pelotonu po silnici a jak ovládat kolo, aby byla jízda co nejbezpečnější a nejméně namáhavá. Ujeli jsme přibližně 20 km po okolních vesnicích. Místy jsme se dostali i do složitějšího terénu, ale celkově jsme si mohli užívat krásy jižních Čech.

V sobotu jsme měli naplánovaný celodenní výlet do Jindřichova Hradce. Cesta tam rychle uběhla, několikrát jsme křížili úzkokolejku a po třinácti kilometrech jsme byli v cíli. V Jindřichově Hradci jsme se nejdřív posilnili zmrzlinou a poté se vydali na obhlídku města. Podívali jsme se na zámek, v místní kašně jsme se prakticky poučili o měnách některých států. Pak jsme se vydali na vyhlídkovou věž a po vyšlapání 149 schodů jsme se mohli pokochat výhledem na město i jeho okolí. Po vydatném obědě v restauraci pojmenované po místním rybníku Vajgar jsme pokračovali v cestě. Naší další zastávkou bylo koupání nedaleko Horní Pěny, kam jsme se dostali po ujetí asi deseti kilometrů. Dalších deset kilometrů zbývalo do cíle a zvládli jsme je bez problémů. Zbytek dne se nesl ve znamení sportu a her a k večeru jsme si udělali táborák.

V neděli, poslední den výletu, jsme se rozhodli věnovat spíše odpočinkovým činnostem. Několik studentů se vydalo na kratší výlet úzkokolejkou, někdo hrál přehazovanou. Během dopoledne jsme našli mládě pěnkavy vypadlé z hnízda a hned se rozjela velká záchranná akce, do níž se zapojilo hned několik výletníků a odbornou radou na dálku pomohla i profesorka Eckschlagerová.

V půl třetí odpoledne jsme se s Malým Ratmírovem rozloučili a vydali se na zpáteční cestu. Na palubě autobusu byl i opeřený černý pasažér, o kterého jeho pěnkaví máma nejevila zájem, a tak se ho ochotně svolil odchovat děda jedné ze studentek.

Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
Aleš Krupička