Gymnázium Budějovická

Zimní lyžařský kurz

Naposledy upraveno , Renata Trnková

Dvojice středisek Hinterstoder a Wurzeralm se nachází ve spolkové zemi Horní Rakousy. Obě střediska jsou navzdory své nevelké rozloze ryze alpské – horskou scenérií, profilem sjezdovek i sněhovými poměry. Ač jsou považována spíše za rodinná střediska, zvučné jméno mají i mezi freeridery. Nová sjezdovka Hannese Trinkela s letištní šíří zajistila Hinterstoderu i pevné místo v kalendáři Světového poháru.

Typicky rakousky upravená vesnička Hinterstoder s několika hotely leží v klidném, slepém údolí Stodertal pod impozantní skalní hradbou Mrtvých hor (Totes Gebirge). Nevelké středisko s nadstandardním 1200 m převýšením je jedním z nejdostupnějších alpských středisek. Najdeme tady 30 km sjezdovek od školních luk přes modré a červené tratě až po závodní černou (Hannes Trinkel Weltcupstrecke).

Přívětivé červené sjezdovky vévodí i menšímu a ještě komornějšímu bratříčkovi – Wurzelalmu, ležícímu nad městečkem Spital am Pyhrn, přímo u dálnice z Lince do Grazu. Také zde je k mání slušné převýšení a solidní možnosti freeridů.

Lyžařské kurzy pro nás zajišťuje CK Extremsport: www.extrem-sport.cz, kancelář Jihlavská – tel.: 261 263 811, Újezd nad Lesy – tel.: 273 130 780, 603 202 780

Videa


Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
Renata Trnková