Gymnázium Budějovická

Studentské volby

Naposledy upraveno , Anna Sojková
Studentské volby - cover

20. a 21. října se na škole uskutečnily Studentské volby, tedy projekt Člověka v tísni, který mapuje politické názory mladých od 15 let na středních školách. Celkem se voleb zúčastnilo 31867 studentů ze 254 škol, u nás pak volilo 92 studentů.

Akce byla sledovaná mnoha médii a tato krátká zpráva shrnující výsledky naší školy se dokonce dostala do časopisu Respekt:

Jak studentské volby dopadly na vaší škole a o čem svědčí jejich výsledek?

Moc nás nepřekvapil. Zvítězila TOP 09 (28 %), následovaná Piráty (20 %), což podle celkových výsledků odpovídá ostatním školám. ANO získalo pouze 6,5 %; „vysloužilo" si je pravděpodobně několika Babišovými skandály, které rezonovaly na sociálních sítích. Dále je také vidět, že téma migrace prostupuje celou společností a strach z uprchlíků se přenáší z rodičů na děti. I přesto, že se škola snaží studenty vést k otevřenosti a k objektivnímu pohledu, je zřejmé, že předsudky mají přesto velký vliv. Strany vymezující se vůči islámu a migrantům získaly u nás na škole dohromady přibližně čtvrtinu všech hlasů. Věříme, že KSČM (10 %) dali studenti hlas hlavně z recese…

Anna Sojková a Prokop Fialka

Autor
Anna Sojková