Gymnázium Budějovická

Madrid 2014

, GyBu admin

Studenti bilingvního studia se již tradičně ve čtvrtém ročníku vydávají na výměnný pobyt do Španělska a ani letošní 4.D to samozřejmě neminulo. Rozdělili jsme se na dvě poloviny: Madrid a Sevilla. My z Madridu jsme se tiše vysmívali sevillským, jejichž cesta čítala mezipřistání v Lisabonu, kdežto náš let byl přímý a dokonce i v relativně přijatelnou hodinu.

Po víkendu stráveném s rodinou jsme se sešli s ostatními Čechy, a zatímco Španělé museli být ve škole, naše delegace se vydala za památkami. Hned první den jsme navštívili Museo del Prado, které je opravdu nádherné, ale bohužel jsme na něj neměli vyhrazeno příliš času.

Další den jsme nasedli do autobusu a jeli do Toleda, židovského města, kde jsme si prohlédli mimo jiné i tamní synagogu.

Úžasná byla také prohlídka Escorialu, monumentální stavby, která sloužila jako královské sídlo a klášter, a kde se také nachází hrobky španělských králů a královen.

Poslední den byl opět věnovaný Madridu. Měli jsme zařízenou komentovanou prohlídku Královského paláce, kterému se náš Pražský hrad nemůže ani v nejmenším rovnat.

V den odletu jsme měli ve škole hodinu flamenca, a když jsme se všichni rozloučili s našimi výměnnými studenty, nezbývalo než se rozloučit se slunným Španělskem a vrátit se zpátky do Prahy.

4.D

Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
GyBu admin

materiál ředitelství školy