Gymnázium Budějovická

Za krásami Irska 2015

Naposledy upraveno , Renata Trnková

Ve dnech 5.-13.9. 2015 se vybraní studenti vyššího gymnázia zúčastnili školního zájezdu do Irska. Vyrazili jsme na palubě naší Máni – nejnovějšího modelu autobusu Setra, v Normandii jsme se nalodili na trajekt a v pohodlných kajutách se v pondělí ráno probudili u irských břehů.

Zamířili jsme do divokého pohoří Wicklow mountains, kde jsme si v jednom z nejmalebnějších údolí prohlédli klášterní komplex Glendalough založený sv. Kevinem v 6. století. Nevynechali jsme ani nejvyšší vodopád v Irsku, Powerscourt waterfall, chrlící vodní spousty z výšky 130 metrů.

V ruinách opatství Monasterboice jsme obdivovali dva z nejhezčích vysokých křížů v Irsku a v Newgrange/Knowth mohyly megalitického komplexu staršího než egyptské pyramidy.

Poté jsme se přesunuli na rozeklané severoirské pobřeží a kromě nedotčené přírody ve Whitepark Bay a procházce po dechberoucích útesech k Obrovu schodišti jsme si prohlédli i starobylý Dunluce Castle a městečko Bushmills.

Naše putování jsme zakončili návštěvou Dublinu a trajektem se přeplavili do severního Walesu. Cestou jsme se zastavili v Llandudnu, příjemném přímořském letovisku s viktoriánskou architekturou, a pak už nás čekal jen Londýn a hurá domů.

Mgr. Jitka Velichová

Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
Renata Trnková