Gymnázium Budějovická

Zájezd do Anglie 4. 9. – 11. 9. 2015

Naposledy upraveno , Renata Trnková

V září se naše třída 3. A spolu s některými studenty z 2. E a 5. D zúčastnila jazykově poznávacího zájezdu do Anglie. Doprovázely nás profesorky Čonková, Kodetová a Papoušková.

Čtyři dny jsme pobývali v anglických rodinách v Yorku. Navštívili jsme tři stará opatství – Fountains Abbey, Whitby Abbey a Bolton Abbey. K boltonskému opatství patří také tzv. Stepping Stones – kameny vedoucí přes řeku místo mostu. Také jsme se prošli v národních parcích Yorkshire Dales a North York Moors National Park. Protože se mezi typickými kamennými zídkami pase spousta krav a ovcí, připomínala naše procházka spíše průchod minovým polem. Nejvíce jsme si asi užili návštěvu yorkské čokoládovny, kolébky Kit-katu. Pochutnali jsme si na vzorcích výborné čokolády a měli jsme možnost ochutnat kakaové boby. Dva dny jsme studovali na St. Johns University. Byli jsme dobrými studenty.

Cestou zpátky jsme si zajeli do Cambridge prohlédnout si známou King´s College a svézt se na lodičkách po řece Cam. Poslední den jsme vyrazili do Londýna. Tam jsme si prohlédli Traffalgar Square, Westminsterské opatství, areál Buckinghamského paláce, Piccadili Circus a projeli jsme se novou lanovkou přes Temži s krásným výhledem na olympijský stadion.

Pěkný výlet, mnoho zážitků, jen cesta hodně dlouhá …

Matouš Blažek, 3. A

Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
Renata Trnková