Gymnázium Budějovická

Zájezd do Anglie - září 2016

Naposledy upraveno , Renata Trnková

Zájezd do Anglie

Vysoké strmé skály, kopce porostlé vřesem a chladivé bleděmodré moře, to vše zakryté mlhavým oparem vzpomínek. Žádný výplod fantazie, jen kouzelná skutečnost. Stačilo nasednout 2. září před školou do autobusu, který pod vedením paní profesorky Kodetové, Čonkové a Marešové vycestoval se žáky tříd 3. A, 2. D a 5. D do Anglie, směr lázeňské město Torquay.

Po dlouhé a únavné jízdě jsme se konečně dočkali. Anglie nás přivítala deštivou náručí a dopřála nám trochu svého typického počasí. To nás ale nezastavilo. Ubytovali jsme se ve svých nových rodinách v Torquay a hned následující den navštívili písečné pobřeží plné vyplavených chaluh nedaleko hory sv. Michaela. Ten den jsme se ještě prošli po pláži v Porthcurno Beach a prohlédli si tamější slavné Minack Theatre. Den jsme zakončili v Land's Endu, kde nás naprosto uchvátila jedinečná příroda v čele s dech beroucími výhledy. Čtvrtý den na nás čekalo zahájení dopoledního dvoudenního studia v English Riviera School. Odpoledne nás v Exeteru sice příjemně překvapila propracovanost architektury gotické katedrály, ale ještě víc nás potěšil rozchod po městě a příležitost si něco koupit.

Příjemně mrazivý pocit v nás vzbudil národní park v Dartmooru. Poštěstilo se nám a viděli jsme spoustu černých poníků a občas i nějaké ty strakaté. Hlavním cílem cesty byl výstup na ohromnou skalní věž Heytor. Při návratu do hostitelských rodin jsme ještě stihli navštívit tisíce let starou vesničku Cockington.

Nejvíce nás nadchla zřícenina hradu Tintangel. Moře se třpytilo jako obrovská náruč diamantů a pohled dolů dodával naší umělecké části duše inspiraci. Po procházce přišel čas na jídlo a my jsme ochutnali tradiční fish & chips.

Sedmý, závěrečný den, jsme celý strávili v Londýně. Lanovkou jsme jeli až do Olympic park, odkud nás metro zavezlo na Tower Bridge. Následně jsme nasedli na známý červený double-decker a s jeho pomocí se dostali na Trafalgarské náměstí. Prošli jsme si Čínskou čtvrť a zamířili k Buckinghamskému paláci. Také se nám naskytl pozoruhodný výhled na panorama s Big Benem a Westminsterským palácem, ozářené světlem zapadajícího slunce. Nakonec jsme nasedli na loď, která nás příjemným houpavým tempem zavezla po Temži zpátky k autobusu.

Co začínalo jako studené, deštivé a nepříjemné překvapení, se nakonec obrátilo do těch nejveselejších barev. K tomu spousta lidí, s kterými je zábava a máte překrásný výlet jako na dlani…

Katka Čermáková, 3.A

Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
Renata Trnková