Základní informace o škole

Základní informace o škole - cover

Jsme státní škola s právní subjektivitou (zřizovatel hl. m. Praha), se statusem Fakultní školy Univerzity Karlovy v Praze, Přírodovědecké fakulty a Filozofické fakulty.

Škola patří od svého vzniku (r. 1958) k největším v Praze. V současné době je ve škole dvacet tři tříd, tedy více než 660 studentů vzdělávajících se ve třech studijních oborech: osmiletém všeobecném (79-41-K/81), čtyřletém všeobecném (79-41-K/41) a v šestiletém dvojjazyčném s vybranými předměty v cizím jazyce (79-41-K/610, 79-43-K/61).

Od roku 1990 se škola zapisuje do povědomí veřejnosti také jako jedna z mála středních škol nabízejících možnost dvojjazyčného studia. Jako první v České republice se stala gymnáziem česko-španělským.

Za účelem usnadnění procesu podávání přihlášek na vysoké školy ve Velké Británii jsme napojeni na UCAS (The Universities and Colleges Admissions Service), oficiální internetový portál, který poskytuje komplexní informace o univerzitním vzdělávání ve Spojeném království a jehož prostřednictvím britské vysoké školy přijímají a zpracovávají přihlášky ke studiu.

zákaz vjezdu Vážení rodiče, prosíme Vás, abyste vzhledem k vzrůstajícímu nebezpečí úrazů Vašich dětí v ranním provozu před školou respektovali zákaz vjezdu na školní parkoviště. Speciální povolení k vjezdu mají pouze zaměstnanci školy. Děkuji.
Dr. Z. Bednářová, ředitelka školy