Cena Praemium Bohemiae 2018

Naposledy upraveno , Marie Pšenicová

Naši studenti Vojtěch Brož, Jiří Janoušek a Richard Veselý získali cenu Praemium Bohemiae 2018 ze strany Nadace Bohuslava Jana Horáčka Českému ráji, a to za své úspěchy na mezinárodních olympiádách v přírodovědných předmětech. Slavnostní předání nadačních cen se uskutečnilo na Státním zámku Sychrov. Blahopřejeme.

Vyhlášení laureátů se koná slavnostním způsobem tradičně 4. prosince daného kalendářního roku, tedy v den výročí narození filantropa a mecenáše Bohuslava Jana Horáčka, zakladatele nadace. Nadace vedle vědců oceňuje také úspěchy studentů. Studenti získávají ceny za vynikající medailové úspěchy na mezinárodních (de facto světových) přírodovědných olympiádách ve fyzice, chemii, biologii, matematice, informatice, astronomii a astrofyzice.

Marie Pšenicová