Jiří Janoušek členem vítězného týmu

Naposledy upraveno , Renata Trnková
Jiří Janoušek členem vítězného týmu - cover

Ve slovinské Lublani se na přelomu dubna a května konal 16. ročník Přírodovědné olympiády zemí Evropské unie (EUSO) a po jejím skončení mohou Češi směle prohlašovat, že mají nejlepší mladé přírodovědce v celé EU. Tříčlenné družstvo složené z českých středoškoláků totiž letos v této soutěži, jíž se zúčastnilo 50 týmů z 25 zemí, zvítězilo. V každé skupině byl zastoupen jeden fyzik, chemik a biolog. Naše gymnázium se může pochlubit, že roli vědce – biologa plnil náš student Jiří Janoušek z 6.A. Úlohy, které prostupovaly všechny tyto obory, se letos týkaly vína – od pěstování vinné révy přes výrobu vína, až po zkoumání jeho fyzikálních vlastností. Vítězům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v jejich další vědecké činnosti.