Podzimní čtení v Café Louvre

Naposledy upraveno , Marie Pšenicová

Stalo se již pravidlem, že první listopadový pátek pořádá PhDr. Ivana Maršálková z Gymnázia Nad Štolou literární soutěž pro studenty pražských gymnázií Budějovická, Elišky Krásnohorské, Na Zatlance, Voděradská a Nad Štolou v útulném prostředí salonku Café Louvre. Naši školu reprezentovaly Barbora Králová ze 4.B a Matyáš Hlaváček ze 2.E.

Téma pro letošní rok znělo: „Byl to ten typ dovolené, po které nutně potřebujete dovolenou..."

Každá práce byla originální a porota, složená z pedagogů uvedených gymnázií, Jana Štolby z Literárních novin a hlavního porotce Michala Viewegha, neměla snadnou práci.

Arbitři literární soutěže nakonec vybrali tři práce, které budou prezentovány na webu Literárních novin. Máme velkou radost, že povídka Matyáše Hlaváčka bude mezi nimi.

Všichni nadějní autoři byli odměněni novým románem Michala Viewegha.

Nataša Šimků

Marie Pšenicová