Zlatý list – národní kolo Vanov 2019

Naposledy upraveno , Jarmila Eckschlagerová

V pondělí 17. 6. jsme odjeli na národní kolo biologické soutěže Zlatý list. Po příjezdu a ubytování nás čekalo představování jednotlivých družstev. Letošním tématem byla voda, proto jsme se vtipně představili v pláštěnkách.

Nabídka letošních exkurzí byla opravdu velmi lákavá, ale dostat se na ně zase tak snadné nebylo. Naše taktika nám však vyšla (starší už měli zkušenost), každý si zabral svou vysněnou exkurzi. Pondělí a úterý jsme se snažili nabrat co možná nejvíce informací. Středa odpoledne byla ve znamení obhajob prací. Mladší i starší měli svou obhajobu excelentní (mladší největší počet bodů a starší druhé místo jenom o 0,5 bodu). Celoročně jezdíme do terénu a pomáháme ochranářům udržovat chráněné lokality, což jsme využili při obhajobě práce, kterou také rovněž výborně prezentovali. Ve čtvrtek jsme dolaďovali znalosti na stezku. V pátek vyrazili mladší i starší studenti do terénu. Počasí nám přálo (nepršelo). Stezka byla pěkná, ale náročná . Večer jsme si vyslechli výsledky a rozloučili se u táboráku. Každý si udělal předsevzetí, co do příštího roku vylepší, protože vždy je co vylepšovat. V sobotu nás čekal odjezd domů.

Na národním kole pomáhali s organizací také studenti naší školy Eliška Zlatníková, Ondřej Škrna, Barbora Janebová nebo Matouš Roldán. Bývalý student Vavřinec Klener měl např. na starost mykologické exkurze. Mně celou dobu výborně pomáhala kolegyně Jitka Velichová (učí sice jazyky, ale celoročně mi pomáhá s organizací biologických exkurzí).

Všem studentům děkuji za výbornou reprezentaci naší školy a kolegyni Jitce Velichové za kvalitní odbornou pomoc a lidský přístup.

Družstvo mladších: Vojtěch Kubrycht, Sami Bouzid, Emma Hrdličková, Anna Petrusková, Laura Machalová a Daniela Lukešová – 5. místo

Družstvo starších: Adam Plešinger, Filip Nečas, Anna Bárková, Anna Valešová, Alexandra Voců, Vladyslava Kovbasiuk – 7. místo

Kristián Beneš – 3. místo (půjčili jsme ho družstvu ze středočeského kraje, spolupracujeme spolu na exkurzích).

RNDr. Jarmila Eckschlagerová

Jarmila Eckschlagerová