Dny Frankofonie

, GyBu admin

V rámci akce Dny Frankofonie pořádané Francouzským institutem v Praze a Ministerstvem zahraničních věcí ČR, se naše škola tradičně zúčastnila soutěžní části pro studenty francouzského jazyka. Letos byla zadáním klíčová slova: ambiancer, à tire-larigot, charivari, enlivrer (s’), faribole, hurluberlu, ouf, timbré, tohu-bohu, zigzag.

Celkovou vítězkou v první kategorii se stala naše studentka Cam Vy Hoang a ve druhé kategorii byly úspěšné studentky Barbora Mašková a Barbora Emily Boháčová ze třídy 4.A. Slavnostní předávání cen proběhlo v salonku Černínského paláce na Ministerstvu zahraničních věcí za účasti francouzského velvyslance pana Jean-Pierre Asvazadouriana a chargée d’Affaires Demokratické republiky Kongo. Studentky pracovaly pod vedením profesorky Marešové (Fj) a profesora Čecha (Vv).

GyBu admin

materiál ředitelství školy