Prezentiáda na GYBU

Naposledy upraveno , Aleš Krupička

Tento týden hostila naše škola krajské kolo Prezentiády. V úterý jsme přivítali týmy ze základních škol a v pátek své schopnosti předvedli středoškoláci. A naši studenti byli opět úspěšní.

V soutěži šlo o vytvoření prezentace na jedno ze zadaných témat. Následně studenti představili výsledek své práce porotě. V ní zasedli nejen organizátoři, ale také profesionálové v oblasti výuky rétoriky. Proto mohli soutěžícím poskytnout velmi cennou zpětnou vazbu a fundovaně je ohodnotit.

V krajském kole bojovalo nejlepších sedm týmů ze základních škol a třináct týmů ze středních škol. Zatímco v mladší kategorii jsme zastoupení neměli, mezi středoškoláky reprezentovaly naši školu hned dva týmy.

Tým GYBU ve složení Linh Chi Nguyen a Tomáš Kosobud se dal dohromady na poslední chvíli. Zvolil si téma "Ta dnešní mládež" a určitě nezklamal. Prezentace se týkala aktuálních témat. Představili mladé lidi, kteří si už v teenagerovském věku dokázali vyšlapat svou vlastní cestu. Přesto prezentace na nejvyšší příčky nedosáhla.

Hned vzápětí se dostal ke slovu tým Past-meistři. Tak se pojmenovali Oliver Laryea a Lukáš Semrád. Vybrali si téma "Život není fér." Od začátku porotu ohromili nejen vtipnou a originální prezentací, ale také výborným projevem. Past-meistři za sebou po zásluze nechali všechny ostatní týmy, krajské kolo jednoznačně ovládli a postoupili do celorepublikového finále.

Gratulujeme!

Aleš Krupička