Účast studentů školy na recitační soutěži ve španělštině

Naposledy upraveno , Kateřina Krýzlová

Již počtvrté se dne 29. 4. 2015 studenti našeho gymnázia zúčastnili soutěže Ústy básníka v recitaci děl španělsky píšících autorů, která byla letos orientována na milostnou poezii. Soutěže, kterou organizuje Gymnázium mezinárodních a veřejných vztahů, se letos zúčastnilo 9 studentů, většinou z bilingvních tříd: Vanda Adámková a Kristýna Hrdličková ze 4.D, Ema Soukeníková ze 3.D, Kevin Kotalík, Mína Todorová, Milada Žemlová, Alžběta Marková a Nadiya Yakubishin ze 2.D. Světlou výjimkou byl Jakub Fráňa ze 7.C, jehož vyučující španělštiny Mgr. Květuše Kösslová celou skupinu na soutěži doprovázela.

Přestože se letos nedařilo jako v minulých ročnících, kdy naše studentky Vanda Adámková a Kristýna Hrdličková získaly 1. místo, rozhodně se naši studenti neztratili a velmi dobře školu reprezentovali. Ostatně, konkurence byla víc než silná (přihlásilo se kolem 80 studentů z celé ČR), svou roli sehrála i tréma... Porota v zastoupení členů zastupitelských úřadů Španělska, Mexika, Venezuely a Kuby měla tentokrát velmi těžký úkol. A tak 4. místo Vandy Adámkové, 5.- 6. místo Nadiyi Yakubishin a 7. místo Kristýny Hrdličkové jsou jistě velkým úspěchem. Blahopřejeme.

Kateřina Krýzlová