Gymnázium Budějovická

Celostátní Přebor škol v orientačním běhu

Naposledy upraveno , Aleš Krupička

Ve středu, 10. června se čtveřice našich studentů vydala bojovat o vavříny na Přebor škol v orientačním běhu, který se letos konal v Ostravě. Čtveřice statečných ve složení Kateřina Janovská, Kateřina Zimmerová, Jakub Landovský a Jan Voldřich se musela v prvé řadě projevit jako ranní ptáčata, protože sraz v 6:15 na Hlavním nádraží nebyl určen pro slabé povahy, potažmo spáče.

Do Ostravy i na místo určení jsme se dostali bez problémů. Závod samotný se konal v Komenského sadech poblíž řeky Ostravice. Organizace byla bezproblémová, pořadatelé připravili pro 332 startujících sprint na mapě s měřítkem 1:4 000. Do celostátního finále se kvalifikovaly školy na základě výsledků krajských finále.

Naši studenti bojovali na hranici svých možností a ve dvou případech se umístili nedaleko za stupni vítězů.

Čas po závodě jsme využili k prohlídce centra Ostravy a jeho blízkého okolí. Prohlédli jsme si město z ptačí perspektivy z radniční vyhlídkové věže, podívali se do proslulé Stodolní ulice a navštívili roztomilý svět miniatur Muniuni.

Pendolino nás po peripetiích Českých drah dovezlo do Prahy až po deváté hodině večerní unavené, ale příjemně naladěné z hezky prožitého dne.

Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
Aleš Krupička