Gymnázium Budějovická

Maturita v 6.D

Naposledy upraveno , Renata Trnková

Maturita v 6.D aneb Covid nás neporazí

Po měsících nejistoty se první část třídy 6.D sešla ve středu 10. června v budově gymnázia u první části maturitní zkoušky. Náhoda tomu chtěla, že to byl zrovna den, kdy jejich třídní slavila narozeniny. Chtěla po nich jen jeden dárek. A ten dostala. I další části třídy s prohlášením, že i pozdější dárek potěší, ji obdarovaly také. Úspěšnou maturitní zkouškou.

Atašé pro vzdělávání španělského velvyslanectví, Lda. Amaya Cal Linares, předsedkyně maturitní komise, PhDr. Anna Mištinová, Ph.D., místopředsedkyně maturitní komise Mgr. Kateřina Krýzlová a třídní profesorka Mgr. Jana Chadimová se vyzbrojily dezinfekcí, rouškami a štíty a bedlivě sledovaly neuvěřitelné výkony 24 studentů. Během pěti dnů byla slyšet angličtina, čeština a hlavně španělština.

Následné předávání maturitního vysvědčení nemohlo bohužel proběhnout v Institutu Cervantes, ale atmosféra byla i tak slavnostní. Jak poznamenala ředitelka školy PaedDr. Zdeňka Bednářová, absolventi se mohou do konce života chlubit tím, že jsou koronaviroví maturanti. Po projevu třídní profesorky, kdy část třídy neudržela slzy, absolventi opustili budovu školy. Nastoupili sem jako děti, nyní odcházejí jako budoucí lékaři, inženýři, architekti, učitelé, prostě dospělí lidé.

Hodně štěstí, cháďátka!

Mgr. Jana Chadimová

Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
Renata Trnková