Gymnázium Budějovická

Maturita ve třídě 6.D

Naposledy upraveno , GyBu admin

V týdnu od 16. 5. do 20. 5. 2016 se uskutečnily maturitní zkoušky v bilingvní třídě 6.D. První dva dny se představili studenti v profilové části, tzn. veškeré zkoušky probíhaly ve španělštině za bedlivého dozoru španělského školního inspektora Demetria Fernandeze Gonzalese, předsedkyně maturitní komise PhDr. Anny Mištinové, Ph.D. z FF UK, Střediska ibero-amerických studií, a ostatních členů maturitní komise.

V dalších třech dnes už se vedle španělštiny objevila i čeština a angličtina. Jednalo se o zkoušky společné části maturitních zkoušek.

Sečteno a podtrženo: 17x vyznamenání, z toho 3x samé jedničky, zbývající studenti kromě jedné prospěli.

Po maturitním napětí nervozita pomalu opadala a nás čekal poslední úkon na Gybu. Předání vysvědčení a finální rozloučení se se všemi vyučujícími. Proto jsme se dopoledne shromáždili v Institutu Cervantes a společně s rodiči jsme vstoupili do haly, kde již byl připraven zasedací pořádek. Nacvičili jsme si předávání a jak se na slavnostním nástupu chovat a mohlo se začít. Hned na úvod nás mile přivítal ředitel Institutu Cervantes pan Ramiro Villapadierna a obětavě se ujal proslovu v češtině, aby i rodiče rozuměli. Následoval ho ve španělštině pan Pablo Rupérez Pascualena, který byl zástupcem rady pro konzulární a kulturní záležitosti španělské ambasády, a svým odlehčeným a humorným tónem zmenšil napětí v hale několika trefnými poznámkami. Pogratulovaly nám a popřály hodně štěstí i paní předsedkyně maturitní komise Anna Mištinová a paní ředitelka Zdeňka Bednářová, paní profesorka Kateřina Konířová, naše třídní profesorka Naděžda Moučková a paní profesorka Marie Dušková.

Poté, co jsme úspěšně zvládli přesuny a předání samotného vysvědčení českého, ale i španělského titulu „Bachiller“, mohli jsme začít oslavovat, loučit se a poděkovat všem přítomným za to, že nás k maturitě úspěšně dovedli.

Za celých krásných šest let děkuje 6.D.

Fotogalerie
Otevřít fotogalerii
Autor
GyBu admin

materiál ředitelství školy